цпто
корпус 3  
 
 


 

Помните! Через года, через века – помните!

О тех, кто уже не придет никогда!

Песню свою отправляя в полет – помните,

О тех, кто уже никогда не споет – помните.

 

Напередодні Дня Перемоги 7 травня в актовій залі училища пройшла творча зустріч під назвою «Ти пам'ятай» акторів Миколаївського Академічного художнього російського драматичного театру імені Чкалова (художній керівник Кравченко Н.А.) з учнями нашого училища. Майже годину глядачі знаходилися під дією гри акторів, пісень, віршів про війну, разом співчуваючи трагічні роки величезної людської трагедії, ім'я якої - війна.

 

69 мирних років відділяє нас від Великої Вітчизняної війни.

День Перемоги - це велике свято для людства. У цей день ми вшановуємо пам'ять тих, хто загинув на війні і низько вклоняємося тим, хто залишився живими. Війна забрала більше 20 мільйонів людських життів. Якщо кожного із загиблих вшанувати хвилиною мовчання, то країна мовчала б 32 роки!

 

Хтось з поетів сказав: «Ми живі, поки ми пам'ятаємо». Так, напевно, саме пам'ять - добра, щира, - наша увага, співчуття, вдячність допомагають сьогоднішнім ветеранам зустрічати світанок, проводжати вечірню зорю, цінувати, як можуть тільки вони, кожен мирний день ...

 

Шанувати ветеранів, допомагати, оберігати їх потрібно не тільки в День Перемоги. Пам'ятати про це кожну хвилину: те, що ми сьогодні живемо, вдосталь їмо, вчимося, творимо - напряму їх заслуга! Давайте ніколи не забувати, якою ціною завойовано щастя жити!

Є ще одна категорія людей, обпалених війною. Це діти війни. У кожного з них - своя воєнна доля. І якою би вона не була, війна торкнулася кожного! І те, що вони пережили ці страшні, повні горя, 40-і фатальні - вже подвиг!


Кажуть, на війні дітей не буває. Ті, хто потрапив у війну, з дитинством розлучилися назавжди! Вони нарівні з дорослими прийняли на себе жорстокий удар війни, і відбити його у них майже не залишалося шансів.

Вчилися при каганцях, писали на полях газет, шматочок чорного хліба здавався солодше будь-якої цукерки ...

Згадаймо тих, хто додавав собі роки, оббивав пороги військкомату, рвався в армію, ішов у партизанські ліси.

Діти війни досі пам'ятають, як вмирали від голоду і страху. Деякі з них не в змозі викинути шматочок хліба, а часом і хлібні крихти, навіть у наш ситний час. Вони працювали нарівні з дорослими по 12 годин, от тільки, щоб дістати до верстата їм доводилося підставляти ще 2-3 - ящика. Вони вантажили в шахтах вугіллям непідйомні візки, замінювали дорослих на полях і фермах. І вони не розуміли, чому в перший рік війни не треба було йти в школу, як не розуміли, що отримана на батька чи брата похоронка - це вирок, що людини вже немає, і ти його вже не побачиш ніколи! Але вони пам'ятають, як ховали близьких, як гнали в рабство в далеку і чужу Німеччину, пам'ятають, як, побачивши перший післявоєнний батон, не знали, що з ним робити ...

Діти і війна - несумісні! Війна придавила всіх однаково, не розділяючи людей на дітей і дорослих. Дуже маленьким чуття підказувало: прийшла біда, дуже велика!

 

Ми низько вклоняємося сьогодні великому поколінню ветеранів і дітей війни. Вони - переможці, ціною власного життя заплатили за право жити далі! Покоління, обпалене війною, яке втратило здоров'я, яке не знало щасливого дитинства (а далі їх чекало післявоєнне відновлення країни, вони замінили загиблих батьків) сьогодні має право розраховувати на нашу повагу. І нехай наше сучасне покоління, яке виховується на комп'ютерних «стрілялках», знає тільки віртуальну війну. Дай Бог, щоб вони не знали болю, сліз, не бачили жахів війни, адже ніхто не зможе перезавантажити реальний світ і воскресити загиблого солдата. Вічна пам'ять загиблим!

Шана, повага і увага нашим ветеранам і дітям війни! Учора, сьогодні, завжди!


 
 
  сайт создан студией Мотив